Společnost ellex gk s.r.o., byla založena v roce 1996 a jako jediná v jižních Čechách, již od začátku své existence, se zabývá a úzce specializuje na prodej spotřební a profesionální elektroniky značky SONY.

Pro zlepšení služeb zákazníkům jsme v roce 2002 rozšířili svoji činnost o prodej, montáž, poradenství a servis anténních a satelitních systémů, včetně zabezpečovacího zařízení a kamerových systémů, dále návrhy  a realizace audiovizuální a prezentační techniky.

Sony Center patří mezi úzce specializované prodejce spotřební elektroniky v Evropě, kde nabízí možnost nákupu v síti exkluzivně profilovaných partnerských prodejen.

Od roku 2004 provozujeme internetový obchod www.ellexgk.cz

Na podzim roku 2007 jsme otevřeli pobočku Sony Centrum v Nákupním centru Géčko u hypermarketu Globus v Českých Budějovicích.

V roce 2008 jsme se stali výhradním velkoobchodním distributorem autorádií Sony pro region jižní Čechy.

V roce 2013 jsme se stali specializovaným  prodejcem německého výrobce optiky Zeiss v oblasti mikroskopie a fotoobjektivů s příslušenstvím.

Od roku 2014 nabízíme také sportovní optiku Zeiss.

Na jihočeském trhu jsme si za více jak 23 let své existence vytvořili dobré jméno a dostali jsme se tak do povědomí svých zákazníků.